piątek, 12 lutego 2016
Start Felietony Gawkowski Gawkowski: HGW - Ciocia dobra rada
Gawkowski: HGW - Ciocia dobra rada PDF Drukuj Email
Ludzie i polityka - Gawkowski
20 listopada 2012

Krzysztof GawkowskiBomba bombą, ale nie pozwólmy, aby przykryła ona inne istotne wydarzenia dnia. Chociaż rzeczywiście minister Gowin powinien po prostu odszczekać swoje słowa, że wydawanie książek przez „Krytykę Polityczną” jest groźniejsze od działań skrajnej prawicy…


Bombowy jest jednak również wywiad z Hanną Gronkiewicz-Waltz we wtorkowej „Gazecie Wyborczej”. W sobotę Donald Tusk nie tylko przekonywał, że będzie bronił republiki. Także grzmiał, że Platforma nie dopuści do władzy ekstremistów domagających się od zgwałconej kobiety, aby urodziła dziecko.


Ta kwestia pojawiła się w rozmowie z Gronkiewicz-Waltz. Jak wiceprzewodnicząca Platformy zareagowała na pomysły posła Górskiego (PiS) przekonanego, że zgwałcona kobieta powinna rodzić? Kazała mu się puknąć w głowę? Wysłała do ciemnogrodu? Bynajmniej! Pozwoliła sobie na filozoficzną refleksję, że „to trudne decyzje”…


Żeby nie było wątpliwości, Gronkiewicz-Waltz szczerze przyznała, że gdy była w Sejmie głosowała za zaostrzeniem obecnego prawa aborcyjnego. W wersji A.


In vitro? Gronkiewicz-Waltz popiera projekt Gowina. Co ma do powiedzenia parom, które cierpią na niepłodność? Że kobiety powinny rodzić wcześniej. „W moim pokoleniu było oczywiste, że trzeba mieć dziecko przed trzydziestką, zresztą w pokoleniu mojej córki także, i ma już troje dzieci” – mówi ciocia dobra rada.


W tej sytuacji nie ma chyba sensu relacjonować poglądów Gronkiewicz-Waltz w kwestii związków partnerskich…


Powiedzmy szczerze. Platforma nie podłoży bomby pod polską demokrację. Nie zrobi też jednak nic, aby Polska była bardziej nowoczesnym państwem. Przeciwnie, zrobi dużo, aby dalej staczała się na prawo.


Krzysztof Gawkowski

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież

Lewica24 (c) 2012-2013 | Redakcja i Polityka prywatności | kontakt: redakcja@lewica24.pl | Kanały RSS | Newsletter